Бюро перекладів Glebov
03049, м. Київ, вул. Брюллова 12, оф. 5
office@glebov.com.ua

Як вивчити іноземну мову при обмеженому бюджеті

Не обов’язково потрібно оплачувати дорогі уроки на початковому етапі вивчення мови – використовуй додатки на своєму смартфоні, іноземні телеканали та радіо, онлайн-путівники та свою місцеву бібліотеку.

Зараз багато людей витрачають величезні суми на дорогі ресурси, заняття та курси мовного занурення, хоч цього можна уникнути. Ось декілька порад, як витрачати менше, вивчаючи більше:

1. Почни з онлайн-ресурсів

На сьогоднішній день багато студентів, що хочуть вивчити нову мову, починають з таких безкоштовних додатків на телефоні. В них уже протягом перших декількох хвилин ти розпочнеш розбирати лексику та базові речення, а їх ігровий інтерфейс ідеально підійде для того, хто востаннє стикався з іноземною мовою на усному шкільному екзамені.

Але ти маєш також бути впевненим, що отримуєш достатньо зрозумілої інформації в мові, що вивчаєш. Налаштовуйся на міжнародні радіостанції. Мені, наприклад, дуже подобається відкривати поп-виконавців різних країн, слухаючи попередньо підготовлений плей-лист моєю цільовою мовою. Слухання речень, яких ти взагалі не розумієш, не має рахуватись як час навчання, але воно, безперечно, може сприяти легшому сприйняттю звуків мови та її звучанню.

Де ж знайти безкоштовні матеріали?

Щоб реально отримати результати, запишись на покрокові курси, які допоможуть підвищити твої знання. Якщо ж ти надаєш перевагу онлайн-навчанню, то найкращою порадою буде дізнатись, чи міжнародні теле- та радіоканали країни, мову якої ти вивчаєш, пропонують структуровані мовні курси. Керовані професіоналами мовлення, вони пропонують нашій увазі добре розроблені курси для досягнення високого рівня володіння мовою. Під час них використовуються мультимедійні матеріали і навіть мильні опери під великими іменами, такі як Deutsche Welle, TV5 Monde та ін. Якщо ж тобі більше до вподоби програми, спрямовані на корінних носіїв англійської, то зверни увагу на GCSE Revision area Bitesize від компанії BBC, що має чимало з найефективніших допоміжних онлайн-оглядів, включно для ірландської, валлійської, французької, іспанської та німецької мов.

Але очевидно, що не кожен захоче бути прив’язаним до Інтернету, коли його бюджет обмежений. Існує величезна кількість місць, де можна дешево знайти безкоштовні офлайн матеріали. Мова може змінюватись в межах близько 10 років, тож не забувайте стежити за використовуваними матеріалами. Для прикладу, можна відвідати місцеві благодійні магазини та підібрати розмовники, словники та курсові матеріали для наступного етапу навчання абсолютно безкоштовно. Якщо мова, яку вивчаєш, маловідома, спробуй знайти матеріали на сайті eBay. Полиці книжної шафи твоїх друзів, твоєї сім’ї та, навіть, твої власні можуть таїти в собі невідомі скарби, що стануть тобі в нагоді. Наприклад, моїм єдиним словником в перші чотири роки вивчення англійської був шкільний словник моєї мами з 1970 року.

Не слід також забувати, що ручка та папір є найдешевшими та безцінними інструментами у вивченні мови. Користуйся ними, відслідковуючи нові слова, записуючи повністю нові речення та створюючи свої власні флеш-карти. Практика показує, що одного таланту замало, потрібен час на практику та відточення знань.

Непоганою також є ідея відвідати місцеву бібліотеку та дозволити їй себе здивувати. Адже вони мають доступ до величезної міжбібліотечної мережі, тож можуть роздобути курси, які тільки тобі необхідні. Плюс до всього, у них є величезна кількість путівників та розмовників.

2. Ділись своїми цілями з іншими

В Інтернеті є достатня кількість можливостей, які дозволять тобі досягти високого рівня в більшості мов, просто не виходячи з дому. Але для багатьох з нас досить складно та нудно вчити мову наодинці.

Навіть якщо ти боїшся спілкуватись з тими, хто уже добре говорить іноземною мовою, можна познайомитись з людьми, які на такому ж етапі навчання, як і ти. Завівши хоча б одного друга, який може розділити твою мету та інтерес до цієї мови, ти помітиш різницю між просто своїм бажанням, яке ти упустиш через тижнів 12, та новою звичкою свого життя.

Ти можеш відшукати місцеві розмовні групи та мовні кафе в бібліотеках та культурно-спортивних центрах. А якщо ти живеш біля університету, то міжнародне студентське співтовариство – інше злачне місце для мовного обміну. Багато іноземців в твоєму місці будуть раді познайомитись з тобою для такого обміну знаннями, а ти запропонуєш взаємну допомогу у вивченні мов.

3. Витрати мають того коштувати

Коли ти все ж вирішив продовжувати навчання далі, плати за заняття в малих групах або за індивідуальні уроки. Адже, коли наймаєш репетитора, гроші мають окупати його непереривну персональну увагу. Відповідальність, що приходить з уроками, створює підвищення постійної мотивації, яку, в свою чергу, майже неможливо знайти безкоштовно.

Більшість репетиторів пропонують безплатний або недорогий пробний урок. Ти не повинен взагалі за нього платити. Адже кваліфікований вчитель захоче дізнатись про тебе якомога більше до того, як брати в тебе гроші. Всі ми різні, тому те, що здається легким та зручним для однієї людини, може бути складним для іншої. Не забувай, звичайно, читати коментарі користувачів на сайтах, але нехай твоїм девізом стане: «Спробуй, перш ніж купити».

Почавши одного разу, можна розпрощатись з думкою, що вивчити іноземну мову можливо лише з великими фінансовими затратами. Не спіши та думай про свою нову мову як про те, що буде з тобою все твоє життя, а не лише наступні півроку.Є диний шлях потерпіти невдачу – повністю зупинитись.




Усний переклад

Послуги кваліфікованих перекладачів для різноманітних заходів.

Курси іноземних мов

Glebov пропонує курси іноземних мов. Можливе проведення групових та індивідуальних занять.

Письмові переклади документів

Переклад документів як для фізичних, так і для юридичних осіб.

Засвідчення перекладів

Усі переклади, які зробили наші перекладачі, ми можемо засвідчити нашою печаткою або нотаріально.