Особливості ведення бізнесу в Австрії

Відомі факти

  • Австрія з її невеличким населенням і незначними природніми ресурсами залежить від сусідніх країн в плані імпорту і експорту працівників аби уникнути недостатньої кількості робочої сили.
  • Не дивлячись на ці перешкоди, австрійці мають змогу насолодитися одними із найвищих рівнів життя у Європі. Економіка країни дуже стабільна, оскільки географічне положення дозволяє Австрії користуватися перевагами розвитку і розширення ЄС. Крім того, Австрія має високорозвинену інфраструктуру, яка з’єднує Західну і Східну Європу.
  • Австрія займає 21 місце серед 189 країн на думку the World Bank's Ease рекомендованих для відкриття бізнесу у 2016. Країна показала гарний результат в таких сферах: міжнародна торгівля (1), забезпечення виконання контрактів (6), і виробництво електроенергії (17).
  • Не зважаючи на невелике населення країни, автрійці відомі своєю працьовитістю, промисловістю і освіченістю. В результаті міцна ділова культура Австрії – є привабливою перспективою для тих, хто наважується відкрити нові підприємства. Особливо це стосується бізнесу в банківському і фінансовому секторі, а також інженерних і біотехнологічних компаній.

Робочі години

З понеділка по п’ятницю з 8:00 до 12:00 та з 14:00 до 17:00.

Мова бізнесу

Не зважаючи на те, що німецька мова – є офіційною мовою у Австрії, англійська більш розповсюджена в сфері бізнесу.

Одяг

Офіційний і консервативний; темні костюми – є загальним обов’язковим дрес-кодом для банківських установ, тобто, піджак, сорочка і краватка – для чоловіків, а брюки і корпоративний одяг – для жінок.

Подарунки

Не обов’язково в бізнесі, але, якщо колега запрошує вас до себе додому, квітів або шоколаду буде достатньо

Привітання

Зустрічаючись, колеги по бізнесу потискають один одному руки на початку та в кінці ділової зустрічі.


Гендерна рівність

Дуже незвично бачити жінку на головних посадах в австрійських місцевих підприємствах. Бізнес –леді, приїжджаючи до Австрії можуть розраховувати на велику частку професійної поваги.

Культура бізнесу в Австрії

В той час, як економіка Австрії різко змінилася в післявоєнні роки, відбулися скорочення державних банків та масові приватизації, в країні ще до сьогодні збереглась спадщина бюрократії і ієрархії, яка домінуює в у австрійському бізнесовому середовищі. Підприємства звикли до, яка з повагою надається тим, хто займає головні посади.

Ієрархія

Як відомо, високопосадовці в ієрархічній бфзнесовій структурі, як правило, менш схильні до колективного прийняття рішень, ніж в країнах, де використовується більш інтегрований підхід.

Таким чином, керівництво часто даватиме прямі накази своїм підлеглим, від яких очікують виконання інструкцій, не піддаючи сумніву їх авторитет. Ділова культура в Австрії не базується на досягненні консенсусу і , очікується, що керівники мають бути фахівцями своєї справи, отже, вважається, вони можуть приймати рішення поодинці, не консультуючись з колегами.

Повага

В Австрії існує певна давня звичка бути ввічливим і чемним на робочому місці. В той час, як старші менеджери мають більшу частину влади в організації, вони навряд дійдуть до тиранії. Фактично, менеджери багато працюють для того, щоб створити комфортне робоче місце та зберегти відданвсть всіх працівників.

Соціальне партнерство

На вищому рівні, культура австрійського бізнесу пишається концепцією соціального партнерства, яке сприяє співпраці і діалогу в питаннях, що стосуються трудових відносин.Тому, всі галузі промисловості, продажу і професій в Австрії мають специфічні об'єднуючі організації, які співпрацюють і сприяють здоровим трудовим відносинам. Дуже важливо працювати в тісній взаємодії і співпрацювати з бізнес партнерами та австрійськими дочірніми компаніями.


Загальні правила ділового етикету в Австрії

  • Йдіть на зустрічі добре підготовленими; тобто беріть на зустріч всі супутні матеріали для всіх сторін.
  • Не можна запізнюватися на ділові зустрічі в Австрії, це розглядається як непрофесіоналізм.
  • Дотримуйтесь офіційного стилю в одязі. 
  • Не використовуйте незрозумілу лексику, інакше це може зплутати вашого співрозмовника. Намагайтесь бути прямим і буквальним розмовляючи на бізнес теми в Австрії
  • Звертайтесь до високопосадовців із використанням освітніх і професійних титулів.
  • Не вважайте, що австрійці – це німці. Не дивлячись на те, що вони розмовляють німецькою, Австрія – це країна із власною великою історією і унікальною культурою.