Бюро перекладів Glebov
03049, м. Київ, вул. Брюллова 12, оф. 5
office@glebov.com.ua

Становлення та розвиток фінської мови

У бюро перекладів Glebov Ви можете замовити переклад з фінської мови або переклад на фінську мову, або ж можете скористатися послугами усних перекладачів під час ділових переговорів з партнером. Якщо Вас цікавить вартість перекладу на фінську мову або ж з фінської мови, скористайтеся активним посиланням для переходу на нашу сторінку з цінами.

Бюро перекладів Glebov пропонує переклади з фінської мови та переклади на фінську мову. У нас Ви можете перекласти свідоцтво про народження на фінську мову, перекласти свідоцтво про шлюб на фінську мову, перекласти довідку про несудимість на фінську мову, перекласти договір на фінську мову, перекласти довідку з банку на фінську мову, перекласти витяг на фінську мову, перекласти довіреність на фінську мову, перекласти дозвіл на вивіз дитини на фінську мову, перекласти диплом на фінську мову; також Ви можете перекласти свідоцтво про народження з фінської мови, перекласти свідоцтво про шлюб з фінської мови, перекласти довідку про несудимість з фінської мови, перекласти договір з фінської мови, перекласти довідку з банку з фінської мови, перекласти витяг з фінської мови, перекласти довіреність з фінської мови, перекласти диплом з фінської мови. Ми знаходимося за адресою: вул. Брюлова 12, оф.5 (район метро Вокзальна). Телефон: (044) 332 36 99 або мобільний 098 590 67 29. Дзвоніть! Ми завжди раді відповісти на всі Ваші запитання щодо перекладів.

Не дивлячись на те, що фінська мова як офіційна закріпилася лише у другій половині XIX ст., наразі вона є визнаною мовою Європейського союзу та Північної ради.

Історія становлення фінської мови є особливо цікавою завдяки розвитку у 19-му столітті фінських націоналістичних настроїв, натхненних в значній мірі виданням "Калевала" - національний фінський епос, заснований на традиційному фінському фольклорі.

Класифікація та рання історія фінської мови

Фінська мова відноситься до гілки Прибалтійсько-фінських мов Фіно-угорської мовної групи, яка є частиною Уральської мовної сім'ї. Серед всіх інших мов даної групи фінська мова тісно пов'язана з естонською і лівською.

Існує ряд теорій щодо походження Уральських мов, до яких входить і фінська мова. Однак, більшість теоретиків вважають, що вони виникли в поясі тайгових лісів біля Уральських гір.

Становлення фінської мови як офіційної

До 19-го століття фінська мова не мала офіційного статусу. Як частина Королівства Швеція з XIII по XIX ст. Фінляндія використовувала шведську мову у сфері освіти, державної влади та літератури.

Коли у 1809 році Фінляндія відійшла до Російської імперії, роль шведської мови у цій країні значно знизилася. Однак, з тих пір, як Фінляндія отримала незалежність в 1917 році, фінська мова стала більш схожа зі шведською, яка разом із фінською мовою наразі є однією з державних мов Фінляндії.

Розвиток письмової фінської мови

Вчені відносять фінську писемну традицію до XVI ст. У цей час Лютеранський єпископ Мікаель Агрікола, який на сьогодні вважається засновником літературної фінської мови, переклав Новий Завіт фінською мовою.

Через те, що Фінляндія була частиною Королівства Швеція з XIII по XIX ст., і в цей період шведській мові надавали перевагу як у щоденному використанні, так і на державному рівні, фінська і шведська літератури тісно взаємопов'язані.

Середньовічна фінська література представлена фінською народною поезією, такою як епічні вірші про міфічні події або короткі пісні про повсякденний побут. Багато з цих текстів існували в усній та письмовій формах, і деякі з них були використані у написанні фінського національного епосу, "Калевали", опублікування у XIX ст. якого підняло дух фінського націоналізму.

Фінський націоналізм і фінська мова

Хоча письмова фінська мова існувала з моменту перекладу Мікаелем Агріколою Нового Завіту в XVI ст., головним чином вона використовувалася в релігійних контекстах. Нове відчуття націоналізму, яке з'явилося в XIX ст., надихнуло на необхідність встановлення фінської мови як повнофункціональної національної мови.

С цією метою були зроблені зусилля для модернізації та нормування фінської мови таким чином, щоб вона була зручною для повсякденного використання. У XX ст. у фінській мові відбулися значні зміни. Вона стала використовуватися у більш загальних контекстах, наприклад, літературі, адмініструванні та журналістиці.

Вплив "Калевали" на дух фінського націоналізму

У 1835 році публікація "Калевали", епічного твору, заснованому на фінському фольклорі, сприяла подальшому пробудженню національних настроїв у Фінляндії, прагненню підбурених громадян цієї країни до незалежності, а також плеканню унікальної фінської мови та культури.

Компонування Еліасом Леннротом фінського фольклору в "Калевалі" призвело до колосального прогресу фінської мови. Своєю роботою Леннрот сприяв розробленню сучасної фінської лексики.

Після публікації "Калевали" використання фінської мови істотно зросло, і згодом їй стали надавати перевагу в уряді Фінляндії та освітніх органах. У 1863 році фінській мові, разом зі шведською, нарешті надали статус офіційної. У 1870 році публікування роману "Сім братів" Алексиса Ківі стала знаковою подією, оскільки це був перший роман, написаний фіном фінською мовою.

Сучасна фінська мова

Сьогодні приблизно 6 мільйонів людей говорять фінською мовою, більшість з них проживають у Фінляндії. Сучасна фінська мова є однією з офіційних мов Фінляндії, де близько 90 відсотків населення стверджує, що фінська мова є їхньою рідною.

Також фінська мова є офіційною мовою меншин в Швеції, офіційною мовою Європейського Союзу і однією з робочих мов Північної ради. Північна Рада, до якої поміж інших країн входять Данія, Фінляндія та Ісландія, дозволяє громадянам країн Північної Європи використовувати свою державну мову для управлінських та представницьких цілей без сплачування перекладацьких послуг.

Офіційні та неофіційні різновиди фінської мови

Сучасна фінська мова має два основні різновиди: літературна мова, яка фінською мовою звучить як "yleiskieli", та розмовна мова, відома як "puhekieli". Літературна мова використовується за формальних обставин. Вона також має письмову форму, яка називається "kirjakieli" (буквально перекладається як "книжна мова"). Ця форма використовується у більшості письмових текстів. З іншого боку, "puhekieli"- це мова, яка в своїй більшості використовується у повсякденних ситуаціях та у фінській поп-культурі, наприклад, у телевізійних шоу.

Діалекти сучасної фінської мови

Діалекти фінської мови поділяються на дві групи: західні і східні. Не дивлячись на те, що у вимові та ритмі відмінності дійсно існують, лексика і граматика у цих двох діалектах майже однакові, що дозволяє мешканцям Заходу і Сходу легко розуміти один одного.

Фінська мова за межами Фінляндії

Фінська мова дуже схожа з Карельською мовою в Росії та групою діалектів Meankieli у Швеції. В той час як карельська мова достатньо самобутня, аби мати свою власну письмову форму, Meankieli — це різновид діалекту, повністю зрозумілий фінам.

Статус карельської мови та діалекту Meankieli як мов меншин виявився делікатним політичним питанням. Через це, наприклад, Швеція тепер офіційно визнає діалект Meankieli та фінську мову як мови національних меншин.
Усний переклад

Послуги кваліфікованих перекладачів для різноманітних заходів.

Курси іноземних мов

Glebov пропонує курси іноземних мов. Можливе проведення групових та індивідуальних занять.

Письмові переклади документів

Переклад документів як для фізичних, так і для юридичних осіб.

Засвідчення перекладів

Усі переклади, які зробили наші перекладачі, ми можемо засвідчити нашою печаткою або нотаріально.