Назви календарних місяців в англійській мові
Ми кожного року дивимось на календар, але ми ніколи не замислюємося, звідки походять назви місяців. Чи не думаєте Ви, що ці назви означають значно більше? Навіщо називати місяць січнем, лютим або березнем? Чому сьогодні вересень є дев'ятим місяцем, якщо латинське слово "septem" означає сім? Якщо зацікавились, читайте далі.
Січень
Його латинська назва – Januarius (Януаріус), яка перекладається як Янус. Раніше його називали "Januarius mensis", або місяць Януса. За римськими віруваннями, Янус – бог дверних прорізів і воріт, який має два обличчя, що дозволяють йому дивитися в минуле, а також у майбутнє. Раніше у місяці було 29 днів.
Лютий
На латині лютий означає Februa (Фебруа). Латинський термін "dies februatus" символізує день очищення. Для римлян Фебруа – це свято очищення. До винайдення юліанського календаря місяць складався лише з 23-24 днів.
Березень
Березень називався Marius (Маріус) і був пов'язаний з Марсом – римським богом війни, якого в Греції іменують Аресом. Уже з самого початку у місяці був 31 день і він також був першим місяцем у році.
Квітень
Квітень мав назву Aprilis (Апріліс) і був тісно пов’язаний з Афродітою, грецькою богинею краси та кохання. У римлян ж вона – Венера. Назва походить зі староанглійського і латинського слова «Aprilis» та етруського слова «Apru». У квітні було 30 днів до того як король Нума затвердив 29. У юліанському календарі у місяці знову було 30 днів.
Травень
Стара назва місяця "Maia" походить з латинського Maius, що в перекладі означає "великий". Місяць названо на честь Майї, італійської богині весни. Вона є дочкою Вулкана та Фавна. Ще зі стародавніх часів у місяці був 31 день.
Червень
Стара латинська назва місяця – Юніус (Junius) - була пов’язана з Юноною, римською царицею богів. Юнона є покровителькою жіночого здоров'я та шлюбу. Вона є також дружиною римського бога Юпітера. У греків її ототожнюють з Герою. У місяці було 29 днів.
Липень
Латинська назва липня – Юліус (Julius) – звеличувала Юлія Цезаря. Цю назву він проголосив, коли оновив календар. Однак, місяць називали "Квінтіліс" (Quintilis), оскільки він був п'ятим у стародавньому календарі. З того часу у місяці був 31 день.
Серпень
Коли Октавіану Августу вдалося оновити календар, він назвав цей місяць на свою честь. Місяць називали "Секстіліс" (Sextilis) або, на латині, шостим місяцем. Cпочатку у ньому було 30 днів. Пізніше король Нума затвердив у місяці 29 днів, які в юліанському календарі замінили на 30.
Вересень
"September mensis" - це латинське слово на позначення сьомого місяця, запозичене з латинського терміна "septem", що означає сім. Тоді у місяці було 30 днів. Пізніше король Нума змінив цифру на 29 і вже в юліанському календарі відновили до 30 днів.
Жовтень
Назва місяця походить з латинського "octo", що означає вісім. "October mensis" є поняттям, яке називає жовтень восьмим місяцем у календарі, коли в ньому їх було лише 10. З самого початку реформування календаря у місяці був 31 день.
Листопад
"Новембріс" (Novembris) був дев'ятим місяцем у році в початковому календарі, який мав 10 місяців. З латинської "novem" означає дев'ять. Спочатку у місяці було 30 днів. Пізніше король Нума зменшив їх до 29, а потім відновив до 30 днів.
Грудень
З латинської "decem" означає 10. Грудень був останнім або десятим місяцем у старому календарі. Спочатку в ньому було 30 днів, пізніше їх кількість була зменшена до 29 днів. І вже після оновлення календаря у місяці був 31 день.