Основні правила успішного вивчення іноземної мови в Інтернеті

Вам цікаво, чи й справді можна вивчити іноземну мову через інтернет? Якщо так, у вас, ймовірно, виникає багато питань, які крутяться в голові: вивчення мови онлайн ‒ це просто дивна примха чи це справді може дати результат? Чи можна дійсно почати вивчати мови через Інтернет, без аудиторій, лекцій і викладачів? Чи можна серйозно вивчити мову, просто сидячи у себе вдома в піжамі?

Хороші питання, розумнику!

Інтернет ‒ це прекрасний ресурс для вивчення мови, але ви повинні навчитися правильно його використовувати. Це як молоток – корисна штука, але якщо ви не вмієте ним користуватися, в результаті ви просто розіб’єте собі пальці.

У вивченні мови, як і в інших сферах життя, дотримання певних основоположних принципів допоможе вам уникнути неприємностей і даремно витраченого часу.

І я хочу розповісти вам про три простих правила, дотримуючись яких, ви отримаєте максимальне задоволення та користь від вивчення мови в Інтернеті. Але спочатку, давайте задумаємося про те, як це прекрасно ‒ жити в час, коли у нас є можливість вчити мову онлайн.

Навіщо вивчати мову в Інтернеті?

1. Цілодобові заняття

Уявіть собі клас, який ніколи не закривається. Звучить занадто круто, так? Але ж не забувайте, ми говоримо не про страшні та застарілі класні кімнати, де учитель тримає указку, вказуючи нею на дошку і в будь-який момент може викрикнути ваше ім’я.

Онлайн-заняття ‒ це мобільний додаток, курс чи програма, до яких ви можете отримати доступ в будь-який час і в будь-якому місці, а це, в свою чергу, звільняє вас від рутини, розкладу і конкретного місцерозташування. Тепер лише ви можете контролювати процес навчання. Ви (і тільки ви) вирішуєте, коли вчити, де вчити і як вчити матеріал. Завдяки цілодобово доступним заняттям лише від вас залежить, як швидко ви вивчите мову. Ви хочете корисно провести час, поки стоїте в черзі біля банкомату? Беріть ваш телефон і поповнюйте словниковий запас. Не можете заснути? Пограйте в мовні ігри онлайн. З часом ви зможете вільно володіти мовою, навіть самі того не помітивши.

Уявіть собі вчителя, який доступний 24 години і 7 днів на тиждень, який відмінно викладає о 2 годині дня або ж ночі. Якому байдуже, як ви одягнені. Який не буде люто дивитися, коли ви скажете (до речі, вже вчетверте): «Можете повторити останню фразу? Я не впевнений, що вірно зрозумів».

Ще покоління тому, ті, хто вивчають мову, повинні були витратити на це чималу частину свого дня або навіть тижня для того, щоб відвідувати заняття. Але не зараз. Бо зараз у вас є свобода і широкі можливості для вивчення мови, не пропускаючи, між іншим, жодних важливих речей. Вам треба забрати родича з аеропорту? Без проблем, ви можете не пропускати заняття. Чорт забирай, ви можете вчити мову навіть під час очікування літака на посадку. Вийшов фінал сезону серіалу, який ви просто не можете пропустити? Не турбуйтеся, розпочніть заняття на 40 хвилин пізніше або, знаєте, взагалі після того, як стихне хвиля несподіваного шоку.

2. Лише вам вирішувати: дешеві або ж безкоштовні заняття

Мало того, що онлайн-навчання надає цілодобовий доступ до інформації, у вас є вибір отримувати все безкоштовно або за ціною бурріто. Можливо, вам і доведеться заплатити певну суму грошей. Зрештою, вивчення мови за допомогою веб-сайтів, як і раніше, ‒ це просто бізнес, але сайти впорядковані так, що можуть подавати багато навчального матеріалу безкоштовно та відкривати більші можливості за помірну ціну. Ви можете отримати уроки за такими низькими цінами, що виникає питання: «А в чому ж пастка?»

Сьогодні говорять, що «безкоштовний сир буває тільки в мишоловці», але це більше схоже на послугу «все включено», тому що ти залишаєшся у виграші. Якщо до сьогодні ви витрачали занадто багато коштів, щоб вивчити так мало, то тепер ви можете вивчити силу-силенну матеріалу, не марнуючи при цьому бюджет.

Уявіть собі, як вільне володіння німецькою, французькою, іспанською, японською або китайською може допомогти вам досягти успіху у професійному та особистому житті, за ціною капкейка! Чи не здається вам, що це досить вигідна пропозиція?

3. Розумне використання відео та аудіо ресурсів: вашим предкам і не снилося

А хочете, я вас здивую? Зачекайте, ви справді готові? Ось в чому річ: мало того, що онлайн-заняття доступні як ніколи, ще й за помірними цінами, але деякі з них були створені таким чином, немов ви просто дивитеся телевізор чи граєте у відеоігри.

В епоху сучасного вивчення мов, можна об’єднувати ігри і тести, а також відеокліпи і захоплюючі візуальні ефекти в уроки. Це дозволить вам займатися різними видами діяльності, що ви й не зчуєтесь, як розвинете короткострокову пам'ять до рівня довгострокової.

Уявіть, що поки викладачі в класі прикріпляють на магнітну дошку свої рукописні матеріали, ви вже пройшли урок, а то й два. (Не кажучи вже про те, що їх матеріали часто падають на підлогу, все залежить від якості дошки.)

Дослідження показали, що відео- і аудіоматеріали покращують пам'ять і сприяють кращому навчанню. Так ви не тільки весело проведете час, а й зробите навчання більш ефективним.

Ваші предки ніколи не мали гаджети і програми, які ви сьогодні маєте в своєму розпорядженні. Вперше в історії у нас є такі технології, які дозволяють навчатися так легко, як дихати.

А зараз, коли я розпалив вашу жагу до знань, я дам вам три розумні поради, завдяки яким ви отримаєте максимальну користь від онлайн-ресурсів. Ці поради не тільки допоможуть вам вивчити мову, вони допоможуть вам зробити це більш раціонально, ефективно і економно.

Читайте далі, якщо хочете відрізнятися від натовпу.

Три основні правила для успішного вивчення мови в Інтернеті

1. Користуйся можливостями по максимуму

Коли ви розглядаєте різні варіанти вивчення мови, пошукова система Google ‒ це як величезний кондитерський магазин. Після того, як ви натиснете клавішу «Enter» («Введення»), ви немов опинитесь посеред магазину, де є всі види цукерок, ласощів і шоколаду, навіть фраза «очі розбігаються» не передасть ваші почуття повністю. А навколо кілограми желейних ведмедиків, карамелі, льодяників і навіть цукерок з начинкою! А ще карамельні, м'ятні, шоколадні і навіть веганські цукерки. І не забувайте про драже M&M'S, шоколадні батончики Hershey’s, Snickers, Twix і Babe Ruth, цукерки Twizzlers, Reese’s і Butterfinger.

Ви хочете вивчити іноземну мову онлайн? У вас так само є безкінечний вибір серед відео, електронних книг, аудіокниг, радіопередач, телефонних додатків, онлайн-курсів і носіїв мови. Можете навіть поєднувати всі варіанти.

Зробіть глибокий вдих і перепочиньте. Не перевантажуйте себе. Пам’ятайте, що ви не повинні використовувати всі ці можливості, щоб вивчити мову.

А знаєте, в чому справа? Не всі навчальні матеріали створені однаковими. Вам доведеться вибирати. Доведеться переглянути і використовувати тільки те, що вам підходить.

Ось кілька порад, як вибрати найбільш прийнятний вам матеріал:

Коли читаєте відгуки на матеріал, не звертайте уваги на занадто низькі і високі оцінки. От чесно, не довіряйте багатообіцяючим або ж уїдливим відгукам. Замість цього зосередьтесь на трьох оцінках, які розкажуть про переваги і недоліки. Таким чином, ви зможете краще оцінити, чи підходить вам матеріал.

2. Не витрачайте час дарма

У цій епосі вічних відволікань, вам потрібно викроїти час, щоб присвятити його вивченню мови.

Якщо ви шукаєте секрет вивчення мови у знаменитостей, найголовніше, що вам треба навчитися, так це наполегливості, з якою вони присвячують час, щоб просто вивчити мову. Вони регулярно відводять певний час онлайн для навчання і вдосконалення мови. І це зовсім не означає, що вони генії.

Вони просто не відволікаються на дурниці і орієнтуються на свої цілі.

Ви повинні зробити те ж саме! Зверніть увагу, що ви використовуєте один і той же гаджет (телефон, планшет чи комп'ютер) для вивчення мови і для безлічі другорядних справ, переписуєтесь з друзями, робите домашнє завдання, піддаєтесь спокусі перевірити профілі в соціальних мережах, почитати смішні блоги чи знайти діючі знижки. 

А на додачу до безкінечного числа мовних сайтів в Інтернеті, є також безкінечне число речей, які ви можете робити. Ви можете спілкуватися, редагувати фотографії в Instagram, писати коментарі на Facebook або переглядати відео на YouTube.

А все це відволікає і забирає дорогоцінний час, який ви могли б провести з користю.

Рішення: замість того, щоб відволікатись, чому б не включити вивчення мови у ваше повсякденне життя? Ви можете підвищити ефективність навчання шляхом впровадження іноземної мови у вашу повсякденну діяльність в Інтернеті.

Ось кілька способів це зробити:

  • Змінити мовні налаштування телефону на мову, яку ви вивчаєте. Зробіть те ж саме з вашими обліковими записами у Facebook, Instagram і YouTube. Спочатку це буде здаватися незвичним, але незабаром ви зможете користуватися Facebook з інтерфейсом французькою мовою.
  • Дивіться відео на YouTube, які вас цікавлять, мовою, яку хочете знати. Ви будете поступово звикати до вимови і ритму іноземної мови.
  • Підписуйтесь на Instagram-аккаунти людей, які розмовляють мовою, яку ви хочете вивчити, і читайте коментарі під фотографіями. Так ви зможете побачити, як спілкуються носії мови.

3. Раціонально використовуйте мережу

Деякі люди думають, що онлайн навчання ‒ це самотнє та нудне заняття, адже є один ти, в піжамі, в своїй кімнаті, де наполегливо вчиш мову. Та де там!

У вас є ціла мережа для вивчення мови! (Вам просто слід почати її використовувати.)

Однією з найкращих речей у онлайн-навчанні є те, що ви раптово розумієте – ви не самотні. На нашій планеті мільйони людей, у яких такі ж цілі, як у вас, які хочуть вивчити мову, таку ж, як і ви, які роблять одні й ті ж граматичні помилки.

А ще ви зрозумієте, що дійсно мільйони людей хочуть, щоб ви досягли успіху у ваших починаннях, адже носії мови будуть терпляче писати довгі відповіді на ваші мовні та культурні питання, з хвилюванням відповідати на ваші дзвінки в Skype, щоб почути, як ви спотворюєте їхню мову, і, до речі, будуть досить терпляче виправляти ваші помилки.

Існують різноманітні спільноти онлайн, які готові, хочуть і здатні зрушити вас з мертвої точки, поплескати по спині і сказати: «Нічого страшного, спробуй ще раз!»

Це дійсно приємно ‒ відчувати, що вони такі ж, як і ви, що це армія тих, хто вивчає мову, носії мови, наставники і вчителі, які поділяться особистим і культурним досвідом. Вам просто потрібно почати використовувати цей величезний ресурс.