Бюро перекладів Glebov
03049, м. Київ, вул. Брюллова 12, оф. 5
office@glebov.com.ua

Переклади на тагальську мову текстів різноманітної тематики

У бюро перекладів Glebov Ви можете замовити переклад з тагальської мови або переклад на тагальську мову. Найкраще співвідношення ціна-якість.

У бюро перекладів Glebov Ви можете замовити переклад з тагальської мови або переклад на тагальську мову, або ж можете скористатися послугами усних перекладачів під час ділових переговорів з партнером. Найкраще співвідношення ціна-якість.

Про тагальську мову

Тагальська - це мова, якою розмовляють в центральній частині Філіппін, вона належить до малайсько-полінезійської мовної сім'ї. Тагальська - одна з основних мов на Філіппінах. Стандартизована форма тагальської мови називається філіппінською. Філіппінська мова-державна мова Філіппін. Філіппінська і англійська - дві офіційні мови Філіппін.

На Філіппінах на тагальській розмовляють в Манілі, здебільшого у центральному Лусоні і Палаване. На тагальській також розмовляють особи філіппінського походження в Канаді, Саудівській Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратах, Великобританії і США. У Сполучених Штатах велика кількість філіппінських іммігрантів проживає в Каліфорнії, Гаваях, Іллінойсі, Нью-Джерсі, Нью-Йорку, Техасі і Вашингтоні.

Згідно з переписом населення США 2000 року, тагальська - шоста за поширеністю мова в Сполучених Штатах, на якій розмовляє більше мільйона чоловік. У всьому світі тагальською мовою розмовляють близько 90 мільйонів чоловік. Як і англійська, тагальська - це алфавітна мова. Але у тагальській мові орфографія дуже поверхнева, тому що співвідношення між звуками і буквами майже ідеальне. Згідно з Конституцією Філіппін 1987 року, філіппінська складається з 28 букв, включаючи 26 букв англійського алфавіту плюс велярний носовий ng (що розглядається як окрема буква) і іспанська ñ.

Однак фактичне використання філіппінської мови як і раніше в основному носить слід умовностей тагальської. Ті, хто використовує в своєму спілкуванні філіппінську, як правило, замінюють тагальськи звуки і орфографію звуками і буквами, які спочатку не існували в тагальській мові.

Ряд вчених стверджує, що існує вісім основних тагальських діалектів: батаан, батангас, булакан, лубанг, манила, маріндук, танай-пает і таябас-кесон.
Хоча їх інтонація і лексика розрізняються, ці діалекти взаємно зрозумілі.

Маріндук - самий унікальний діалект, тому що його граматичні особливості схожі на вісайські мови, такі як кебуано, швидше за все, тому, що він є сусідами з вішайскою мовою.

Фонологія
Голосні звуки

У тагальській мові є п'ять голосних звуків: a, e, i, o, u. Всі вони короткі. Тому як довгих голосних в тагальській немає, носії тагальської мови, швидше за все, будуть вимовляти довгі голосні в англійській мові як короткі голосні.

Приголосні букви

У тагальській 16 приголосних звуків, включаючи голосові.

Велярний носовий ŋ може з'являтися де завгодно в слові, навіть на початку. Приголосні / d / і / r / - це алофони. Глотальна зупинка відбувається там, де можуть з'являтися приголосні, за винятком груп приголосних. Глотальна зупинка необхідна для відмінності у вимові слів з однаковим написанням, наприклад, batá (дитина) і bata (халат).

Наголос

Наголос зазвичай фонематичний і ставиться на один з двох останніх складів кореневих слів. Тагальська використовує наголос, щоб розрізняти значення слів, написаних однаково, наприклад, táyo (нас) і tayó (стояти). Крім того, глотальна зупинка всередині слова і глотальна зупинка всередині фраз зазвичай опускаються під час швидкої мови, наприклад, saʔan в Saʔan ka pupunta? "Куди ти йдеш?" - так saan звучить як сан.

У тагальській мові є п'ять типів наголосу:

Орфографія

Прозора орфографія мови відображена у древній тагальській системі письма (званої байбайн). Хоча чотири племені на Філіппінах досі використовують складову систему письма, аналогічну древньому письму, більшість філіппінців пишуть тагальською мовою з використанням латинського алфавіту.
Древнє філіппінське письмо називалося байбайн (писати по буквах) було складовим і складалося з 17 символів, що представляють три голосних: a, e / i, o / u і 14 приголосних складів: ba, ka, da / ra, ga, ha, la, ma, na, nga, pa, sa, ta, wa, ya. Діакритичні знаки над згодним звуком представляють голосні e / i, тоді як діакритичні знаки внизу представляють голосні o / u; кінцеві приголосні не вказувалися. D і r мали однаковий знак. Правило перетворення для d і r наступне: буква d змінюється на r, коли вона знаходиться між двома голосними, в одному й тому самому слові або між двома словами.

Комісія з філіппінської мови (Komisyon sa Wikang Filipino) випустила переглянуті правила орфографії тагальською мовою в 2001 році (Revisyon ng Alfabeto at Patnubay sa Ispeling ng Wikang Filipino, Catacataca, 2005). Ці правила дозволяли використовувати літери, яких спочатку не було в тагальському алфавіті, тобто c, f, j, ñ, q, v, x і z. Однак більшість філіппінських письменників як і раніше використовують тагальська алфавіт і правопис для запозичених слів (наприклад, англійською conductor, на тагальській konduktor). Проте, для мов, глибоко укорінених в тагальській, таких як іспанська, слова часто зберігають своє початкове написання, але вимовляються на тагальська манер (наприклад, Corazon as Corason).
Усний переклад

Послуги кваліфікованих перекладачів для різноманітних заходів.

Курси іноземних мов

Glebov пропонує курси іноземних мов. Можливе проведення групових та індивідуальних занять.

Письмові переклади документів

Переклад документів як для фізичних, так і для юридичних осіб.

Засвідчення перекладів

Усі переклади, які зробили наші перекладачі, ми можемо засвідчити нашою печаткою або нотаріально.