Бюро перекладів Glebov
03049, м. Київ, вул. Брюллова 12, оф. 5
office@glebov.com.ua

Своєрідна мова центральної Європи - походження угорської мови

У бюро перекладів Glebov Ви можете замовити переклад з угорської мови або переклад на угорську мову, або ж можете скористатися послугами усних перекладачів під час ділових переговорів з партнером. Якщо Вас цікавить вартість перекладу на угорську мову або ж з угорської мови, скористайтеся активним посиланням для переходу на нашу сторінку з цінами.

Бюро перекладів Glebov пропонує переклади з угорської мови та переклади на угорську мову. У нас Ви можете перекласти свідоцтво про народження на угорську мову, перекласти свідоцтво про шлюб на угорську мову, перекласти довідку про несудимість на угорську мову, перекласти договір на угорську мову, перекласти довідку з банку на угорську мову, перекласти витяг на угорську мову, перекласти довіреність на угорську мову, перекласти дозвіл на вивіз дитини на угорську мову, перекласти диплом на угорську мову; також Ви можете перекласти свідоцтво про народження з угорської мови, перекласти свідоцтво про шлюб з угорської мови, перекласти довідку про несудимість з угорської мови, перекласти договір з угорської мови, перекласти довідку з банку з угорської мови, перекласти витяг з угорської мови, перекласти довіреність з угорської мови, перекласти диплом з угорської мови. Ми знаходимося за адресою: вул. Брюлова 12, оф.5 (район метро Вокзальна). Телефон: (044) 332 36 99 або мобільний 098 590 67 29. Дзвоніть! Ми завжди раді відповісти на всі Ваші запитання щодо перекладів.

Знаходячись в оточенні людей, що спілкуються слов'янськими (Словаччина, Україна, Сербія, Хорватія. Словенія) та романськими мовами (Румунія) на півночі, сході та заході, а також в оточенні німецькомовних народів (Австрія) на сході, угорська мова - це дуже цікаве й своєрідне виключення у самому центрі Європи. Звідки узялася своєрідність цієї мови? Саме це ми й спробуємо показати у цій статті.

Оригінальність угорської мови

Можна навіть сказати, що ця мова є своєрідним виключенням у массі індо-європейських мов, угорська (або як її ще називають мадярська) входить до складу родини уральських мов, якщо бути більш точним, то у групу фіно-угорських мов, тобто у ту саму групу, що й фінська та естонська мови. Уральські мови розділяють на дві групи:

У свою чергу фіно-угорська група складається з двох підгруп: фіно-пермської та угорської. фінська група розділяється на багато інших підгруп, на приклад: пермські мови, фіно-волжські мови, фінські мови (як фінська так і естонська) й т.п. В угорську групу входить угорська мова та обь-угорські мови. За підрахунками на уральських мовах розмовляють у Азії та Європі близько 25 млн. людей. Угорською мовою розмовляє близкьо 14-15 млн. людей, з яких 10 млн. мешкають на території Угорщини, а 5 млн в інших країнах, в основному у сусідніх (національні меншини), але також й у значущих угорських діаспорах, як у США, Канаді та Австралії.

Загадкова та містична історія

Приблизно 15 000 років тому назад північ континенту було заселено палеосибірським племенами. В результаті зміни клімату, нестачі природних ресурсів та з причини двох можливих причин ці племена часто переселялися. В результаті цих міграційних пересувань, племена, що мали спільне походження, розділилися на багато гілок. Одні групи віддали перевагу північному клімату, інші мігрували у південному напрямку. Якщо говорити спрощено, то таким чином в результаті різноманітних процесів перемішування та розсіювання розвинулися основні гілки мови, про які мова йшла раніше на самому початку статті. Що стосується угорських племен, то вони прийшли з західної частини Уралу та Волги й розмістилися у басейні Карпат наприкінці 9 сторіччя, що змішалися через декілька років з автохтонним населенням басейну (авари, слов'яни, франки). Під час їх міграції мадьяри (угорці) змішувалися з іншими напівкочовими народами з Центральної Азії, на приклад з хазарами (турки), чий вплив на культуру угорців був досить значним. Деякі вважають, що угорці легко контактували й вступали у зв'язок з гунами, населенням Центральної Азії, що розмовляли турецькою мовою. Саме з цієї причини існує певна загадка щодо походження мови та її джерела, що є темою чисельних питань. Насправді, за деякими теоріями, угорської мови скоріше за все є частиною турецьких мов, а саме алтайських мов. Зрозуміло, що в ході своєї взаємодії з іншими мовами, угорська мова запозичила багато іноземних мов (словянських, турецьких, германських і т.д.), але це не стосується таких характеристик як синтаксис, морфологія та фонологія з уральськими мовами. Також цікаво помітити, що перший важливий текст, який було написано уральською мовою було написано саме угорською (Надмогильна промова та молитва - між 1192 та 1195).

Деякі цікаві лінгвістичні данні

Угорська мова - це аглютивна мова, що означає, що афікси додаються до основного слова, виражаючи граматичні зв'язки. Ці характеристики мови можуть видатися складними для іноземців, що хочуть вивчити угорську мову. Проте, використання латинського алфавіту (але до якого з плином часу додали багато букв) й досить легка вимова, у порівнянні з іншими слов'янськими чи германськими мовами може полегшити задачу учнів.

Угорська мова також характеризується такми феноменом як вокалічна гармонія, тобто голосні перегруповуються на дві групи: голосні, що чітко вимовляються (голосні переднього ряду e, i, ö, ü, é, í, ő, ű) й голосні, що нечітко вимовляються (голосні заднього ряду a, o, u, á, ó, ú). В угорській мові є голосні, що легко дублюються, тобто артикуляція стає більш довгою (tt ; ggy ; nny ; ssz и т.д.). Літера " h" є придиховою: її завжди вимовляють окрім тих випадків, коли вона знаходиться наприкінці слова або в кінці складу. Можна довго перераховувати й інші особливості мови, але дуже часто обмежуються простою фразою про те, що угорську мову важко вивчати, нею мало хто розмовляє й це у свою чергу надає їй екзотичного статусу. Оскільки ця мова є офіційною мовою Європейського союзу, то переклади з угорської мови досить затребувані, саме її аскетизм може зробити цю мову цікавою для вивчення, оскільки саме знання цієї мови може бути цікавим тим, хто охоче працювати у представництвах та організаціях Європейського союзу. Більше того, знання цієї мови може з легкістю відкрити усе багатство угорської культури та літератури.
Усний переклад

Послуги кваліфікованих перекладачів для різноманітних заходів.

Курси іноземних мов

Glebov пропонує курси іноземних мов. Можливе проведення групових та індивідуальних занять.

Письмові переклади документів

Переклад документів як для фізичних, так і для юридичних осіб.

Засвідчення перекладів

Усі переклади, які зробили наші перекладачі, ми можемо засвідчити нашою печаткою або нотаріально.