Китайська мова
У бюро перекладів Glebov Ви можете замовити переклад з китайської мови або переклад на китайську мову, або ж можете скористатися послугами усних перекладачів під час ділових переговорів з партнером. Якщо Вас цікавить вартість перекладу на китайську мову або ж з китайської мови, скористайтеся активним посиланням для переходу на нашу сторінку з цінами.
У Китаї нараховують 81 мову. Ханська, державна мова, - одна з мов, що використовують більше всього у світі. У Китаї 55 національних меньшин використовують свою власну мову та, в залежності від компетенції, ханський. У певних меньшинах використовують багато мов.
Серед 81 мов, що використовуються у Китаї, 49 носять таку саму назву, як і національність, що їх використовує: ханьска, хуанг, буель, даі... Інші мові, а їх нараховують близько 32, носять назви, що не пов'язані з національністю, що їх використовує. Наприклад, більше 90 000 мешканців Тібету використовують у якості рідної мови гуаронг.
Мови в свою чергу можуть розділятися на діалекти, у свою чергу у діалектах можуть зустрічатися чисельні жаргонні вирази. Загалом, як правило, діалектальна відстань, що існує між мовами меньшин на півдні Китаю має дуже важливе значення. До певного ступеня людям, що спілкуються на тому чи іншому діалекті, досить важко спілкуватися між собою. Ситуація носить абсолютно інший характер на півночі країни, де діалектальні різниці здаються менш помітними, що значно полегшує спілкування.
Відстань між двома діалектами однієї й тієї ж мови може бути набагато більша, ніж та, що встановилася між мовами, це дуже сильно помітно у різних абстрактних ситуаціях, що перейшли у сучасне життя з давніх часів, як це відбулося з більшістю мов у Китаї. На приклад, ті, що розмовляють на буель, можуть вільно спілкуватися з тими, що розмовляють на північному варіанті хуанг. Відстань між цими двома мовами набагато менша, ніж відстань між варіантами діалекту хуанг на півдні країни та на її півночі. Насправді критерії для класифікації мов та діалектів засновуються не лише відстані між мовами та діалектами тут навіть варто приймати до уваги інші досить складні фактори. що пов'язані з історією, етнічною ідентичністю, розвитком нації під час функціонування мови, відношення та авто ідентифікація мовців.
Мови, що використовуються у Китаї, можна розподілити на п'ять родин та на одинадцять груп. Зв'язок між мовами встановлено наступним чином:
Сіно-тібетська родина, що налічує 40 мов у Китаї. Її можна підрозділити на чотири групи:
- Ханські мови (їх статус прирівнюється до групи мов у системі мовної класифікації)- на них спілкується близько 96% населення.
- Тибето-бірманська група складається з тибетських мов, гаронг, кона монба, кангло монба, бенгхі-богар, іхоба, юді іхоба, даранг денг, геман денг, квіанг, йі, наксі, лаху, хані, баі, йіно, нусу, анонг, руру, жінгпо, заіва, дерунг, аханг, пумі та туія. Близько 1,2% населення використовують мови, що відносяться до тибето-бірманської групи.
- Група хуанг-донг складається з наступних мов: хуанг, буель, даі, донг, шуі, мулан, маонан, лі, лаккіа та гелао. Населення чисельністю в 1,8% використовують мови, що відносяться до цієї групи.
- Група міао-йао складається з мов міао, ші, буну та міан. Близько 0,5% населення спілкуються мовами цієї групи.
Алтайська родина налічує 19 мов у Китаї. Її можна підрозділити на три групи:
- Турецька група нараховує такі мови: уйгурський, киргизький, узбецький, татарський, саларський, східний югурський та тувийський. Налічують близько 0,7% населення, що використовує мови з цієї групи.
- У монгольський групі нараховують такі мови як монгольський, даурський, монгурскій, донгксіанг, баоанський та західний югурський. Налічують близько 0,32% населення, що використовує мови з цієї групи.
- У маньчжурско-тунгузській групі налічують такі мови як маньчжурська, ксібе, хежен, ороке та евенкі. Близько 0,5% населення спілкуються мовами цієї групи.
У австро-азійській родині налічують 14 мов, що розподілено по наступним групам:
- Індонезійська група, що складається з наступних мов: атайська, аміс, паіван, бунун, рукаі, пуюма, тсу, седек, сесет, канаканаву, тхао, ямі, хуіхуі. Налічують близько 0,035% населення, що використовує мови з цієї групи.
Індо-європейська родина складається з двох мов, що належать до наступних двох груп:
- Іранська група, до якої належить таджицька мова, якою спілкується близько 0,0023% населення.
- Слов'янська група, до якої належить російська мова, якою спілкується близько 0,0003% населення.
Лінгвістичних прабатьків двох мов встановити неможливо. Мова йде про корейську мову та гінську (в'єтнамська), які для спілкування використовує близько 0,176% населення.