Бюро перекладів Glebov
03049, м. Київ, вул. Брюллова 12, оф. 5
office@glebov.com.ua

Ефективні способи, щоб побудувати свій словниковий запас

Побудова словникового запасу є потужним засобом для покращення свого життя і кар'єри. Навчання, як побудувати кращий словник, може бути приємним і вигідним вкладенням вашого часу та сил. Принаймні п'ятнадцять хвилин в день концентрованого навчання на регулярній основі може призвести до швидкого поліпшення свого словникового запасу, що, в свою чергу може збільшити вашу здатність спілкуватися в письмовій формі, розмовляючи, або промовами. Отриманий великий словниковий запас може допомогти вам у школі, на роботі і соціально. Це дозволить вам зрозуміти чужі ідеї краще і мати задоволення висловлювати ваші думки та ідеї більш ефективно.

Звичайно, ви вже знаєте тисячі слів, і будете продовжувати, щоб дізнатися більше, працюєте ви на це чи ні. Справа в тому, що багато слів, які ви знаєте, ви, ймовірно, дізналися, просто зустрівши їх досить часто у вашому читанні, в розмові, і навіть під час перегляду телевізора. Але збільшення темпу вашого навчання вимагає послідовного, присвяченого підходу. Якщо ви дізналися тільки одне нове слово в день протягом наступних трьох років, ви б мали більше тисячі нових слів у своєму словниковому запасі, що майже ніщо для мегаполісу, такого як Київ. Однак, якщо ви вирішили прямо зараз дізнаватися десять нових слів в день, протягом одного року ви б додали більше трьох тисяч до того, що ви вже знаєте, і, ймовірно, встановили довічну звичку навчання і самовдосконалення.

Чотири основні кроки до поліпшення словникового запасу

Поки немає ніяких чарівних ярликів для заучування слів, тим більший ваш словниковий запас, тим легше буде підключити нове слово зі словами, яке ви вже знаєте, і, таким чином, згадати його значення. Так що ваша швидкість навчання, або темп, повинна зростати в міру того, як ваш словниковий запас зростає. Є чотири основні кроки, як створити свій словниковий запас:

1. Пам'ятайте слова

Багато людей дивуються, коли їм кажуть, що вони мають невеликі словники. «Але я читаю весь час!» ‒ вони протестують. Це показує, що тільки читання не може бути достатньо, щоб змусити вас вивчати нові слова. Коли ми читаємо роман, наприклад, там зазвичай сильне бажання дізнатися історію і пропустити незнайомі чи, можливо, смутно відомі слова. Але поки очевидно, що, коли слова зовсім невідомі для вас, ви повинні бути особливо уважними щодо слів, які здаються вам знайомими, але чиє точне значення ви не можете дійсно знати.

Замість того, щоб уникати цих слів, вам потрібно ближче поглянути на них. По-перше, постарайтеся визначити значення слова з контексту, тобто сенс уривка, в якому воно з'являється; по-друге, якщо у вас є під рукою словник, подивіться значення слова відразу. Це може трохи сповільнити ваше читання, але більш глибоке розуміння кожного нового слова в кінцевому підсумку забезпечить швидкість вашого навчання іншими словами, роблячи читання більш легким. Щодня відзначайте слова, які вам цікаві, для подальшого вивчення, коли ви читаєте, слухаєте радіо, розмовляєте з друзями або дивитесь телевізор.

2. Читайте

Коли ви стали більш обізнані в словах, читання ‒ це наступний важливий крок до підвищення своїх знань слів, тому що саме так ви знайдете самі слова, яким ви повинні вчитися. Це також кращий спосіб перевірити слова, які ви вже вивчили. Коли ви зіткнетеся зі словом, яке ви нещодавно вивчали, і ви його розумієте, що доводить, що ви дізналися його сенс.

Що вам слід читати? Все, що вас цікавить, що змушує вас хотіти читати. Якщо ви любите спорт, читайте спортивні сторінки газети, читайте спортивні журнали з ілюстраціями; читайте книги про улюблених спортсменів. Якщо вас цікавить дизайн інтер'єру, читайте журнал з розряду Beautiful ‒ але читайте його, не просто дивіться на фотографії.

Часто людям з дуже низькими словниковим запасом не подобається читати взагалі. Це більш рутина для них, ніж задоволення, тому що вони не розуміють багато слів. Якщо ви відчуваєте це при читанні, спробуйте читати легші речі. Газети, як правило, легші, ніж журнали; журнал як Reader's Digest легше читати, ніж The Atlantic Monthly. Там немає сенсу намагатися щось читати, ви просто не в змозі зрозуміти або не зацікавлені в цьому. Важлива ідея полягає в тому, щоб знайти речі, читаючи які, ви можете насолоджуватися, і читати часто і як можна більше з ідеєю вчити нові слова.

3. Використовуйте словник

Більшість людей знають, як використовувати словник, щоб подивитися значення слова. Ось кілька порад, як це зробити в рамках навчальної програми:

Мати свій власний словник: тримайте його там, де ви зазвичай читаєте вдома. Ви, швидше, використовуватимете його, якщо не братимете його з іншої кімнати. На роботі є хороший словник, доступний для використання. У себе вдома, більшість людей не мають великого, повного словника; втім, для початку підійде один з невеликих енциклопедичних словників.

Обведіть слова, які ви шукаєте: після того, як ви робите це на деякий час, вашим очам природно переходити на слова, які ви обвели, коли ви гортаєте словник. Це дасть вам швидку форму огляду.

Читайте всю словникову статтю для слова, яке ви шукаєте: пам'ятайте, що слова можуть мати більш ніж одне значення, і сенс, що потрібен для слова, яке ви шукаєте, може бути першим у своєму словнику. Навіть якщо це так, то інші значення цього слова допоможуть вам зрозуміти різні способи використання слова. Крім того, історія слова, як правило, дається на початку запису, часто може дати захоплюючу картину того, як слово розробло свій нинішній сенс. Це додасть задоволення від вивчення слова, а також допоможе вам пригадати його.

4. Регулярне вивчення та огляд

Як тільки ви почали пошук слів, і ви знаєте, які з них для вивчення, просто регулярно переглядайте слова, поки ви не зафіксуєте їх у своїй пам'яті. Краще всього це зробити шляхом виділення певної кількості часу кожен день для вивчення лексики. За цей час ви можете шукати нові слова, які ви помітили протягом дня, і огляду старих слів, коли ви перебуваєте в процесі навчання. Встановіть мету на кількість слів. Ви хотіли б дізнатися, в які терміни, і відповідно організуйте свій розклад. П'ятнадцять хвилин в день принесе кращі результати, ніж півгодини раз на тиждень. Однак, почнемо з того, що півгодини в тиждень ‒ означає весь час економити. Ви можете знайти більше часу пізніше, і ви будете рухатися в правильному напрямку.

Для того, щоб ефективно переглядати слова, всі вони повинні зберігатися в одному місці ‒ в блокноті, наприклад, або на картці. Картки зручні тим, що слова можуть розташовуватися в алфавітному порядку, що робить їх легкими в пошуку при розгляді; і картки можна носити з собою, так що ви можете вивчати їх в будь-якому місці. Ви повинні намагатися бути систематичним в навчанні,щоб розглянути кожне слово принаймні один раз кожні пару тижнів.
Не викидайте картки; ви можете отримати велике почуття виконаного боргу, дивлячись на зростаючу стопку вивчених слів і зрідка дивлячись на стару картку і думаючи: "колись я взагалі не знав значення цього слова!"

Інші матеріали для поповнення словникового запасу

Кроки, які ми тільки що обговорювали, не припускають використання матеріалів накопичення словника, таких як книги, касети або компакт-диски; все, що потрібно ‒ це словник. Але як щодо таких матеріалів? Їх варто використовувати? Ми говоримо «так».

Перша перевага книг для накопичення слів полягає в тому, що вони зазвичай представляють вам слова, які важливо знати, таким чином заощаджуючи ваш час. Ще однією перевагою багатьох з цих книг є те, що вони будуть вживати слова у декількох реченнях, так що ви можете бачити слова в різних контекстах. Третя перевага полягає в тому, що вони зазвичай мають вправи, які перевіряють, що ви дізналися, що дає вам чітке уявлення про прогрес.

Головний недолік багатьох з цих книг полягає в тому, що слова в них іноді можуть бути занадто важкими для людини, що не має великого словникового запасу. Така людина буде мати важкий час, вивчаючи ці слова і може швидко розчаруватися. Ми вважаємо, що вам варто переглядати матеріали, що вас цікавлять, перш ніж купувати. Якщо більшість слів абсолютно незнайомомі для вас, ви, ймовірно, не дуже багато візьмете з нього. Якщо, однак, ви дізнаєтеся багато слів, але абсолютно не знаєте їх, то матеріал, швидше за все, на потрібному рівні для вас.

Багато книг будують словниковий підхід, навчаючи вас частин слова ‒ приставок, суфіксів і коренів ‒ і показують вам, як ці частини можуть йти разом, щоб сформувати багато різних слів. Такий спосіб може виявитися корисним, тому що це зробить вас чутливими до того, як слова утворюються, і це може допомогти з'ясувати значення слова з контексту.

Важливо мати на увазі, що ці матеріали не є повноцінною заміною для процесу, про який ми говоримо. Одна книга не дасть вам всі слова, які ви повинні знати. Крім того, ми створюємо інтерес життя словниковим запасом, і просто вибрати один із способів цього може бути недостатнім. Однак, використання навчальних матеріалів з лексики в якості доповнення до «чотирьох кроків» дозволить зміцнити ваше навчання і одразу швидкість вашого прогресу.

Мотивація

Мабуть, найважливіший фактор успішного вивчення словникового запасу ‒ це мотивація. Буде дуже важко для вас, щоб вчити слова з місяця в місяць без стійкого відчуття, що це варто робити, що більший словниковий запас допоможе вам у школі і на роботі, і що він може привести до більш цікавого і насиченого життя. Ми, звичайно, відчули, що це правда, недаремно ми порівнюєм з дослідним інститутом Джонсона О'Коннор, що сприяє більшому успіху у житті, ніж словниковий запас. Ваш час не міг бути краще витрачений.

Ми знаємо, що ви можете розширити свій словниковий запас майже так само швидко, як ви хочете. Є незліченні приклади людей, які зробили так. Пам'ятайте, що ви вступили у життя, не знаючи слів, і тепер ви знаєте тисячі. Ви можете дізнатися багато іншого. Чому б не почати сьогодні? 




Усний переклад

Послуги кваліфікованих перекладачів для різноманітних заходів.

Курси іноземних мов

Glebov пропонує курси іноземних мов. Можливе проведення групових та індивідуальних занять.

Письмові переклади документів

Переклад документів як для фізичних, так і для юридичних осіб.

Засвідчення перекладів

Усі переклади, які зробили наші перекладачі, ми можемо засвідчити нашою печаткою або нотаріально.